snabelen.no er en av mange uavhengige Mastodon-servere du kan bruke for å delta i det desentraliserte sosiale nettet.
Ein norsk heimstad for den desentraliserte mikroblogge-plattformen.

Administrert av:

Serverstatistikk:

358
aktive brukere

Hva finnes av alternativ til Facebook for f.eks. skoleforeldre som kommuniserer via grupper der? Har dere noen gode forslag?

Spond er noe man hører om, og er knallbra på arrangementer, men meldingstjenesten og innlegg *utenom* selve arrangementer er ikke helt like bra IMO.

Ingen ønsker nye apper uten at det gir verdi.

nrk.no/kultur/reklamefri-faceb

NRK · Reklamefri Facebook er her: – Forventer bråkNå kan du betale deg ut av Metas datainnsamling. – De minst ressurssterke menneskene berøres mest, sier advokat.
Fred og ro

Merker forresten at Mastodon kanskje ikke ville vært et alternativ... Kanskje bare hvordan jeg bruker det, men kan savne en "felles tråd" med tre-struktur (hvis det gir mening). Dette at svar og respons kommer i kronologisk rekke kan være forvirrende - spesielt når det kommer flere svar og responser.