På lørdagens aktivistsamling spør vi: Hva nå for sosiale bevegelser?
Bakteppet er valget av Trump i USA, folkemordet i Palestina og de mislykkede klimaforhandlingene. Vi har samlet et panel av både unge og mer erfarne aktivister for å starte diskusjonen:
I panelet: HEGE SKARRUD
Tidligere leder i Attac Norge og Spire. Hun jobber som rådgiver i SV og er spaltist i Klassekampen. @hege_skarrud
RAMI SAMANDAR
En av initiativtakerne bak Palestina-teltet, del av Aksjonsgruppa for Palestina og Palestinakomiteen i Oslo. Han er samfunnsviter og rettighetsforkjemper, men først og fremst er han palestiner.
I panelet:
DANIEL VERNEGG
Erfarnen aktivist med bakgrunn fra blant annet Norges Sosiale Forum, Anarres bokkafe, Tidskriftet Gnist og Manifest Forlag. Rådgiver for Rødt på Stortinget.
JANNE LISESDATTER HÅKONSEN
Leder for Lokomotivpersonalets Forening Oslo, der hun har vært en drivkraft for en mer aktivistisk fagbevegelse.
ELISE ÅSNES
Leder for ungdomsorganisasjonen Spire